O nás

klub

V září 2004 byl při DDM Větrník Liberec vytvořen klub pro mládež. Zpočátku sloužil pouze mládeži od 12 do 26 let jako prostor, kde se mohli setkat se svými vrstevníky, zahrát si některou z našich her, udělat si na počítači referáty do školy nebo uspořádat akci pro své kamarády. Od té doby jsme své služby rozšířili a mládeži se věnujeme nejen odpoledne při spontánní činnosti, ale také dopoledne. Organizujeme programy pro stmelení třídního kolektivu, ve spolupráci s Eurocentrem Liberec připravujeme přednášky na témata vánoce v EU, etiketa v EU apod. Více se o těchto programech dozvíte v sekci Programy pro školy  Pro veřejnost pořádáme  v květnu oslavy ulice 5. května Naše ulice slaví, které se mohou zúčastnit děti i dospělí, v předvánočním čase se můžete těšit na Vánoční jarmark regionálních tvůrců. Více o těchto akcích se dozvíte v sekci Projekty a akce.

A kdo se na vás těší?

Míša je véčkovým maskotem, protože do klubu nastoupila krátce po jeho založení, v roce 2005, v současné době je hlavou našeho týmu:-)  a stará se o to, aby vše šlapalo tak, jak má.  Vystudovala pedagogiku volného času a prošla tříletým výcvikem v rodinné terapii. Spolu s ostatními tu hraje s dětmi hry, realizuje soutěže a programy pro školy. Ráda se prochází lesem a vychutnává si zvuky a vůni přírody.

Hanka je novým členem našeho véčkového týmu. Ráda si s vámi zahraje šipky nebo fotbálek, který ji opravdu jde. Dále má na starosti odpolední výtvarné činnosti nebo doučování dětí. Ve volném čase má ráda procházky přírodou, výletování a jakékoliv relaxační činnosti jako je poslouchání oblíbené hudby nebo jóga.

Lucka pracuje ve Véčku od února 2016 a připravuje zejména odpolední program pro děti – soutěže, výtvarné dílny, apod. Snaží se, aby se tu každý cítil dobře a byla tu pohodová atmosféra. Vystudovala pedagogickou školu, obor dějepis – občanská výchova. Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou a přáteli, ve volných chvílích ráda cestuje a poznává nová místa jak u nás, tak i v zahraničí. V současné době je na mateřské dovolené.

Pája ve Véčku pracuje od března 2013, v současné době se stará doma o malého Jonáška a Jáchymka 🙂